Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
EFSANE KIZIL
Modaratör
Modaratör
EFSANE KIZIL

Kadın
Yaş : 37 Kayıt tarihi : 24/08/08 Mesaj Sayısı : 154 Ad Soyad : deniz olcay Meslek : Web Sitesi(varsa) :

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Vide
MesajKonu: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi   Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Icon_minitimeCuma Eyl. 05, 2008 6:35 am

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Comu_logo ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Normal_çomü%206

TARİHÇE

3 Temmuz 1992 tarihinde 3837 sayılı Kanunla kurulan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 1992-1993 Eğitim-Öğretim yılında Trakya Üniversitesinden devredilen Çanakkale Eğitim Fakültesi, Çanakkale Meslek Yüksekokulu ve Biga Meslek Yüksekokulu ile öğretime başlamıştır. 1993-1994 öğretim yılında, Fen-Edebiyat Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Yenice Meslek Yüksekokulu ve Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu açılmış ve Eğitim Fakültesinde mevcut 1 bölüme 3 yeni bölüm daha ilave edilmiştir.
1994-1995 öğretim yılında, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ayvacık, Bayramiç, Çan, Ezine, Gelibolu ve Yenice Meslek açılarak öğretime başlamışlardır.
1995-1996 öğretim yılında Ziraat, Su Ürünleri, İlahiyat ve Mühendislik-Mimarlık Fakülteleri açılarak, kuruluş kanununda belirtilen birimlerin tamamı faaliyete geçmiştir. Eğitim ve Fen Edebiyat Fakülteleri, açılan yeni bölümlerle gelişmelerini sürdürmüşlerdir.

Türü: DEVLET
Telefon : 0(286) 212 88 20
Fax : 0(286) 212 88 15
Kampusun Adresi : Anafartalar Kampusu, Cevat Paşa Mah. İnönü Cad./ÇANAKKALE Yahya Çavuş Kampusu
Ezine/Üvecik

^^^^^^EFSANE KIZIL^^^^^^

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kis001

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası