Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dokuz Eylül Üniversitesi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
EFSANE KIZIL
Modaratör
Modaratör
EFSANE KIZIL

Kadın
Yaş : 37 Kayıt tarihi : 24/08/08 Mesaj Sayısı : 154 Ad Soyad : deniz olcay Meslek : Web Sitesi(varsa) :

Dokuz Eylül Üniversitesi Vide
MesajKonu: Dokuz Eylül Üniversitesi   Dokuz Eylül Üniversitesi Icon_minitimeCuma Eyl. 05, 2008 6:25 am

Dokuz Eylül Üniversitesi DEU%202 DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Dokuz Eylül Üniversitesi 00330517

TARİHÇE

Dokuz Eylül Üniversitesi 20 Temmuz 1982 yılında Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı hakkında 41 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulmuştur. Kuruluşunda daha önce Ege Üniversitesine, Milli Eğitim Bakanlığına, Turizm Bakanlığına ve Ankara İktisadi ve İdari İlimler Akademisine bağlı fakülte ve yüksekokulların üniversiteye bağlanması, yeni fakülte ve yüksekokulların kurulması ile Üniversite 23 bünyesine yükseköğretim kurumundan oluşmuştu. Daha sonraki yıllarda, Üniversiteye yeni birimlerin katılması ile bu sayı artmıştır.
Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı kurumların bir kısmı 3837 sayılı kanunla yeni kurulan bazı üniversitelere bağlanmıştır. Halen Üniversiteye bağlı 10 fakülte, 8 yüksekokul ve 1 konservatuvar bulunmaktadır.

Türü:DEVLET
Telefon : 0(232) 421 5590-5h
Fax : 0(232) 422 0970
Kampusun Adresi : Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü Cumhuriyet Bulvarı No:144 35210 Alsancak/İZMİR

^^^^^^EFSANE KIZIL^^^^^^

Dokuz Eylül Üniversitesi Kis001

Dokuz Eylül Üniversitesi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası