Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Uludağ Üniversitesi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
EFSANE KIZIL
Modaratör
Modaratör
EFSANE KIZIL

Kadın
Yaş : 37 Kayıt tarihi : 24/08/08 Mesaj Sayısı : 154 Ad Soyad : deniz olcay Meslek : Web Sitesi(varsa) :

Uludağ Üniversitesi Vide
MesajKonu: Uludağ Üniversitesi   Uludağ Üniversitesi Icon_minitimeCuma Eyl. 05, 2008 5:04 am

Uludağ Üniversitesi ULUDAG_GIF ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

Uludağ Üniversitesi Goruklekampusuzx7

TARİHÇE

Uludağ Üniversitesinin başlangıcı 1970 yılında İstanbul Üniversitesine bağlı Tıp Fakültesinin açılışına dayanır. 1974 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretime başlamıştır. Üniversite önce "Bursa Üniversitesi" adı ile 1975 yılında kurulmuş, 1982 yılında "Uludağ Üniversitesi" adını alarak, çevresinde bulunan bütün fakülte ve yüksekokulları bünyesine almıştır.
1982 yılında Tıp, İktisadi ve İdari Bilimler Mühendislik, Veteriner, Ziraat, Eğitim, Necatibey Eğitim, Balıkesir Mühendislik ve İlahiyat Fakülteleri ile Balıkesir Meslek Yüksekokulu, Balıkesir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ve Eğitim Yüksekokulundan oluşan Üniversiteye 1985-1996 yıllarında Sağlık Hizmetleri Bursa İlahiyat, Mustafa Kemal Paşa, Karacabey, İnegöl, Yalova, İznik, Yenişehir Meslek yüksekokulları açılmıştır. Balıkesir Mühendislik Fakültesi ve Necatibey Eğitim Fakültesi ile Balıkesir Turizm Işlemeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ve Balıkesir Meslek yüksekokulunun 1992 yılında Balıkesir Üniversitesine bağlanmıştır. Uludağ Üniversitesi halen 8 fakülte ve 10 yüksekokul ile faaliyetini sürdürmektedir.

Türü: DEVLET
Telefon : 0(224) 442 82 00
Fax : 0(224) 442 80 12
Kampusun Adresi : Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü Görükle Kampusu/BURSA
(kente 22 km uzaklıkta)

^^^^^^EFSANE KIZIL^^^^^^

Uludağ Üniversitesi Kis001

Uludağ Üniversitesi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası